سه شنبه 4 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 25 ژوئن 2019
وصیت نامه و زندگی نامه شهید بهرام اسکندری

بسمه تعالي
نام: بهرام       نام خانوادگي: اسکندري      نام پدر: داداش      متولد: 1346           تاريخ شهادت: 5/10/1365          محل شهادت: شلمچه
بهرام در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود و طي تحصيل با توجه به حضور مداوم در پايگاه مقاومت ولي عصر (عج) ايلخچي، عازم مناطق جنگي گرديد. بعد از مدتي حضور به مرخصي آمد و شروع به تبليغ فرهنگ جبهه نمود تا به همراه شهيد اسرافيلي و تربتي براي چندمين بار عازم جبهه شد. او فردي شوخ طبع و بسيار پرنشاط و دوست داشتني بود و با مهر و محبت خاصي با دوستان برخورد مي کرد و لبخند از چهره اش پاک نمي شد. بالاخره روح بلند او در عمليات کربلاي 4 به همراه خيل شهداي غواص لشکر 31 عاشورا به جمع ملکوتيان پيوست. جنازه مطهر وي بعد از سالها غربت در بهمن ماه سال 1378 با تشييع بي نظير اهالي ايلخچي و همسنگران او در مزار شهداي ايلخچي آرام گرفت. بهرام را پدري معنوي و مادري دلسوز پرورش دادند که اين فقط يک بار با حضور در جمع خانواده او قابل لمس است.


بسم الله الرحمن الرحيم
اِنَّ الله يُحِبُ الَّذين يُقاتِلونَ في سَبيل الله صَفاً کانَهُم بنيان مرصوص؛ خداوند آن مومنان را که در صف جهاد با کافران مانند سد آهنين همدست و پايدارند دوست مي دارد.
اگر عاشق به امام و عشق به شهادت نبود هيچ قدرتي نمي توانست مرا به جبهه بکشاند.
اين بنده ي عاصي حتي لياقت حضور در جبهه ها را نداشتم ولي خداوندا بر من گناهکار توفيق حضور در جبهه ها را دادي پس پروردگارا تو خود مرا بيامرز و از سر گناهانم در گذر و مرا جزء بندگان خاص خودت قرار ده.
با عشق به الله و سلام بر محمد و درود بر خميني روح الله و بر شهداي راه حق مي گويم که پروردگارا من با چشماني باز و با آگاهي به اين که چه راهي را انتخاب کرده ام و با ايمان به تو و طرفداري از حق و مبارزه با کفر و براي کامل کردن ايمان خود اين راه را انتخاب کردم. به خانواده ي عزيزم سلام گرمي مي رسانم که اي پدر و مادر مهربانم چقدر براي من زحمت کشيديد. به خدا قسم اين زحمات شما به هدر نرفته بلکه شما فرزندي از دست داده ايد که براي خدا رفته و جهاد کرده حال خوشحال باشيد و براي من ناراحت نباشيد چون که من پيماني با الله بسته ام که هرگز نخواهم شکست و از خانواده ي عزيزم مي خواهم که هيچ ناراحت نباشيد که من با ميل و رغبت و براي رضاي خداوند که از او هستم و به او باز خواهم گشت و نيز جهت تحقق امر بزرگ رهبر انقلاب اسلامي ايران امام خميني مبني بر دفاع از کشور اسلامي ايران به جبهه که جهادي است سرنوشت ساز براي مسلمانان، رفتم.
شما اي برادران حزب الله ايران بيائيد قدر اين نعمت عظماي الهي را بدانيد که اين رهبري انقلاب اسلامي براي ما يک نعمت بزرگ است تا سر حد جان از امام و رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) حمايت کنيد. تفرقه و نفاق را بين خود راه ندهيد که اگر چنين کنيد موجبات عذاب الهي را براي خود فراهم کرده ايد.
اي پدر و مادران شهيدپرور خداي متعال به شما صبر و اجر عنايت فرمايد. مبادا ناراحت شويد که فرزند شما در راه اسلام شهيد شده، دلشاد باشيد که فرداي قيامت پيش رسول الله (ص) روسفيد هستيد. همچنان به صبر و استقامت خود ادامه دهيد و مربيان جامعه باشيد. خواهر مسلمان تو با حجاب اسلامي خودت اسلحه ي مرا بگير و با سياهي چادر خود و حفظ حجابت راه شهيدان را ادامه بده. اين مبارزه ي تو ارزشمندتر از هر مبارزه ي ديگر است. و اي دوستان من، من در طول زندگيم هميشه شمار ا ناراحت کرده و از خود رنجانيده ام از شما تقاضا دارم که مرا بخشيده و از من راضي و خشنود باشيد و اگر شهادت في سبيل الله نصيبم گشت اميدوارم اولين کساني باشيد که سلاح افتاده ام را از زمين برگيرد و راهم را ادامه دهيد و امام عزيز حسين زمان را ياري دهيد. در آخر از خداوند تبارک و تعالي خواهانم که در ظهور حضرت بقيه الله الااعظم ارواح العالمين لمقدهم الفداء تعجيل عنايت فرمايند و ابرمرد جهان اين پير جماران بت شکن دوران خميني کبير را تا ظهور آن حضرت براي تداوم بخشيدن به انقلاب اسلامي و براي امت شهيدپرور و مظلوم ايران نگهدارند.
با آرزوي پيروزي رزم آوران جبهه هاي نور عليه ظلمت.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته   
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار        از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزاي (آمين يا رب العالمين)       بنده ي حقير و عاصي- بهرام اسکندري   29/9/1365

 
نوشته شده در   شنبه 8 خرداد 1395  ساعت  12   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید