يکشنبه 30 تير 1398 - 18 ذو القعدة 1440 - 21 ژوئیه 2019
اجرای طرح های حمایتی توسط کمیته امداد اسکو بمناسبت ماه رمضان
سیدکریم پورمیرزا در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه رحمت و مودت و دستگیری است، اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان زمینه‌ای را فراهم می‌کنیم تا مسئولان و خیران از منازل مددجویان تحت حمایت بازدید داشته باشند.

وی با بیان اینکه این طرح با عنوان “مفتاح‌الجنه” نامگذاری شده است، تصریح کرد: در این طرح زمینه بازدید مسئولین و خیرین از منازل مددجویان توسط کمیته امداد فراهم می‌شود که سبب ارائه راهکارهای مناسب در راستای رفع مشکلات و نشاط معنوی بازدیدکنندگان می‌شود.

مدیر کمیته امداداسکو در ادامه از اجرای طرح محسنین در این شهرستان خبرداد و افزود: این طرح که طرحی برای حامی یابی کودکان بدون سرپرست است درماه مبارک رمضان درشهرستان اسکو اجرا می شود.

مدیر کمیته امداد ‌اسکو عنوان کرد: طرح شفا یکی دیگر از طرح‌های این مجموعه است که جهت بیماران تحت پوشش انجام می‌شود که بر اساس آن، ملزومات اولیه و مورد نیاز را تأمین کرده و در اختیار آنها ‌قرار می‌دهیم.

پورمیرزا با اشاره به اجرای طرح کوثر در ماه مبارک رمضان توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسکو اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسکو در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج در جامعه در طول سال اقدام به تهیه جهیزیه برای دختران جوانی که در سن ازدواج قرار دارند می‌کند و این طرح را در ماه مبارک رمضان هم اجرا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه خیرین، مسئولان و اقشار مختلف مردم می‌توانند در اجرای این طرح خداپسند مشارکت داشته باشند، بیان داشت: افراد می‌توانند مسئولیت تهیه یک یا چندین جهیزیه را بپذیرند و یا مسئولیت تأمین بخشی از جهیزیه دختران را قبول کنند.

مدیر کمیته امداد اسکو درادامه از اجرای طرح رضوان دراین شهرستان خبرداد و افزود: هدف از اجرای طرح رضوان جمع آوری کمک از خیرین نیکوکار جهت تأمین، ساخت و تعمیر مسکن محرومان و نیازمندان جامعه است که این طرح از جمله طرح‌های حمایتی کمیته امداد است که در راستای تأمین و تکمیل مسکن نیازمندان اجرا می‌شود.

وی افزود: مبحث اکرام و اطعام ایتام را در ماه رمضان مطابق سال‌های قبل دنبال می‌کنیم و با توجه به فضای معنوی ماه رمضان در این ماه از سوی کمیته امداد اسکو انجام می‌شود.

پورمیرزا با اشاره به اینکه طرح همیان مولا برای پیروی از سیره امام علی (ع) از سوی کمیته امداد امام (ره) انجام می‌شود بیان کرد: مردم وخیرین کمک‌های خود را در قالب جیره خشک وسبد کالا به ما تحویل می‌دهند و ما آن را در بین نیازمندان توزیع می‌کنیم، این طرح منحصر به زمان خاصی نیست لیکن در ماه مبارک رمضان به لحاظ فضای معنوی و تلاش مسلمانان برای کمک به یکدیگر جهت ادای تکلیف روزه‌داری و نیز زنده نگه داشتن سیره امامان خصوصاً مقتدای شیعیان امام علی (ع) اجرا می‌شود.


نوشته شده در   چهارشنبه 26 خرداد 1395  ساعت  07   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید