يکشنبه 30 تير 1398 - 18 ذو القعدة 1440 - 21 ژوئیه 2019
امام جمعه سهند:آتش به اختیار یعنی عمل فرهنگی خود جوش در عین حال تمیز و قانونمند


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی؛ نماز جمعه این هفته شهر سهند به امامت حجت‌الاسلام منیب راد برگزار شد.

منیب راد در خطبه دوم نماز عبادی-سیاسی جمعه ۹ تیر ماه سال۹۶ به بیان مطالب زیر پرداختند:یکشنبه ۱۱تیر ماه سالروز شهادت آیت الله صدوقی(چهارمین شهید محراب)دوشنبه ۸شوال تخریب حرم و بارگاه ائمه اطهار توسط وهابیت و دوشنبه ۱۲تیر ماه حمله وحشیانه ناوگان آمریکایی و شهادت ۲۸۹سرنشین هواپیما.

فعالیت سپاه در عرصه محرومیت زدایی،سازندگی و خنثی سازی راهبردهای دشمن برای فشار اقتصادی است نمی شود کار های سخت را با کمترین منافع به سپاه واگذار کرد و به پروژه هایی که سپاه می سازد افتخار کنند،اما در مقابل علیه سپاه با بی انصافی حرف بزنند و به آنها بگویند صاحبان تفنگ.

سپاه پاسداران مورد بغض و کینه دشمن از اول تاسیس بوده و هست.متاسفانه برخی جریانات و افراد بدون توجه به عواقب گفتار خود مواضعی علیه سپاه می گیرند که در نهایت به ضرر امنیت کشور است و به ضرر آرامش و آسایش مردم منجر می‌شود. این قبیل اظهارات تا ایجاد دو قطبی های کاذب و فرار از عمل به تعهدات در زمینه معیشت مردم و کشور انجام می گیرد،لذا باید مراقب بود،این همان کاریست که بنی صدر انجام داد.

خطیب شهر سهند با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:آتش به اختیار یعنی عمل فرهنگی خود جوش در عین حال تمیز و قانونمند است همراه با منطقی که بهانه به دست آدم های پوچ اندیش ندهد. دست هایی در کار است تا در داخل کشور افکار عمومی را به موضوعات دست چندمی و ناچیز مشغول ساخته تا مسائل سیاسی کشور و مشکلات مردم از نظر ها دور بماند.کسانی که به تعبیر رهبری پخش آواز را قبل از افطار مسئله اصلی کشور قلم داد می کردند.

با وجود شعار تحمل مخالف و ضرورت وجود عنصر نقد حتی یک شعر لطیف و در عین حال نقادانه را نه تنها بر نمی تابند که با انگ های مختلف مستحق مجازات می دانند.کجا بودند اینان در زمانی که با زیر سوال بردن اندیشه های امام(ره)به حریم شهدای مدافع حرم اهانت کرده و نماد های افتخار آمیز نظام را مورد تخطئه قرار می دادند.

در مقطع انتخابات به یکی از کاندیدای ریاست جمهوری مشاوره می دادند که اگر با این دست فرمان پیش بروی خواهی باخت و راه علاج تند کردن فضای جامعه است،تند کردن فضای جامعه به چه قیمت؟ شاید آن روز تند رویی معنایی نداشت و با کف و صوت هم تشویق می شد و حال یک شعر نقادانه که با استقبال مردم مطرح می‌گردد:می شود بی ادبی و هتاکی و مستحق مجازات!به راستی این دوگانگی ها و تناقض ها را چگونه باید هضم کرد و تا کی باید به نظاره نشست؟به راستی اگر دروغ،تهمت،انتقاد،تندرویی،احترام و ادب خوب یا بد است باید برای همه اینگونه باشد.

نوشته شده در   دوشنبه 12 تير 1396  ساعت  07   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید