سه شنبه 4 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 25 ژوئن 2019
سیزدهمین کارگاه آموزش خانواده در خانه قرآنی نورالزهرا سهند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی؛ دوازدهمین کارگاه آموزش خانواده با موضوع کنترل دخالت های دیگران در خانواده در خانه قرآنی نورالزهرا با حضور حجت‌الاسلام مصطفی سامانی پور کارشناس اعزامی اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی سامانی در این کارگاه آموزش خانواده با ذکر یکی از ده موردی که باعث طلاق در خانواده ها شمرده می‌شود گفت: دخالت های بی مورد برخی از خانواده ها در روند زندگی زوجین گاهی اوقات زوجین را دچار بحران می‌کند و در بیشتر موارد باعث طلاق می‌شود.

در یک تقسیم بندی کلی می توان گفت دخالت یا از سر دلسوزی است یا از سر تخریب به عبارت دیگر دخالت والدین در زندگی بچه ها یا به خاطر دلسوزی هست و یا بخاطر تخریب است.

وی در ادامه به نکاتی اشاره کرد که می توان جلو تخریب خانواده را گرفت؛ به خانواده همسر خود احترام بگذارید. احترام به خانواده همسر جزو ضروریات یک ارتباط خوب است. حتی اگر به شما علاقه‌ای ندارند، رفتاری انجام ندهید که ارتباطتان بد‌تر شود. هرگز با آن‌ها با لحن بد صحبت نکنید و به آن‌ها توهین نکنید. به ارتباط با آن‌ها علاقه نشان دهید و به حرفشان توجه کنید.
در پی تغییر خانواده همسر خود نباشید. آن‌ها را همان طور که هستند بپذیرید. سعی کنید به جای اینکه منتظر بمانید آن‌ها رفتارخود را تغییر دهند شما با رفتاری معقول و سنجیده همراه با احترام و محبت شاهد تغییرات مثبتی در ارتباطاتتان باشید.
اختلافات و مشکلات خود را با خانواده‌هایتان در میان نگذارید. دربسیاری از مواقع بیان مشکلات با خانواده‌ها، ضمن اینکه راه رابرای دخالت در زندگی شما باز می‌کند، به علت نداشتن آگاهی و تخصص کافی و همچنین از سر دلسوزی راه حل‌هایی از طرف آن‌ها ارائه می‌شود که ممکن است اوضاع را از آنچه هست بد‌تر کند. دیگر اینکه نگرش منفی نسبت به همسر شما در ذهن خانواده‌ها ایجاد می‌شود که زمینه ساز اختلافات بیشتر خواهد شد.
علاقه خود را به آن‌ها نشان دهید، از صحبت کردن درباره کدورت‌های گذشته، اجتناب کنید وآن‌ها را متوجه این مسئله کنید که ارتباط خوب و صمیمانه به همراه احترام متقابل با آن‌ها یکی ازضروریات زندگی مشترک شماست.
گذشت کنید. گذشت به معنای فراموش کردن مسئله نیست، بلکه گذشت به معنای‌‌ رها کردن خود از خشم است. گذشت نشانه کنترل شما بر احساساتتان است نه ضعف شما.


نوشته شده در   سه شنبه 26 بهمن 1395  ساعت  11   توسط   مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسکو
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید