سه شنبه 28 آبان 1398 - 22 ربيع الأول 1441 - 19 نوامبر 2019
 آرشیوشهدا

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


برگزاری اولین یادواره شهدای مدافعین حرم و شهدای اسکو (214)
اولین یادواره شهدای مدافعین حرم و شهدای اسکو برگزارشد.
پنجشنبه 26 اسفند 1395
شهید رحمان باقری کوهدل(314)
شهید رحمان باقری کوهدل در مورخه 1344 در روستای کوهدل یکی از توابع شهرستان اسکو چشم به جهان گشود.
سه شنبه 16 شهريور 1395
زندگی نامه شهيد باقرکمالي ایلخچی (356)
باقرفردي مودب ودوست داشتني بوداخلاق خوبش اوراازديگران متمايزميکرداوهمواره درخدمت به خانواده ميکوشيد . درسال65 به خدمت مقدس سربازي اعزام ودرارتش مشغول به خدمت شددرعمليات شناسائي درپسوه به شهادت رسيد تاسالها وضعيت وي مشخص نبودوجزومفقودين به شمارمي رفت تااينکه بعدازسالهاقربت جنازه مطهرش درسال 71 درتشعيي به يادماندني دردل خاک آرام گرفت
دوشنبه 11 مرداد 1395
زندگینامه شهید حسن آقا محمدی (223)
شهید حسن آقا محمدی درروستای کهنمو از توابع شهرستان اسکو استان آذربایجان شرقی درسال 1347 دیده به جهان گشود او در یک خانواده مذهبی و از طبقه روستایی به ینا امد بعد از سپری نمودن دوران کودکی وارد مدرسه ابتدائی روستای خودشدوتا کلاس پنجم ابتدائی به تحصیل مشغول شد.
سه شنبه 5 مرداد 1395
زندگينامه شهيد عباس انوري(204)
شهيد عباس انوري در روستا به همه کمک مي کرد. اهل مسجد و اهل تعزيه و امام حسين بود.
شنبه 19 تير 1395
قسمتی از وصیت نامه امین علی امینی وزندگینامه شهید (197)
شهید امینی : سفارش من به پدرم ومادرم و اهل خانواده این است که در فراغ وجدایی فرزندتان غمگین نباشد
شنبه 29 خرداد 1395
زندگی نامه و وصیت نامه شهید رحمان الواني (335)
بسمه تعالي نام: رحمان نام خانوادگي: الواني متولد: 1346 تاريخ شهادت: 24/11/1364 محل شهادت: اروند کنار شهيد در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد و دوران ابتدائي را در مدارس ايلخچي مشغول به تحصيل شد، در دوران انقلاب و اوايل تشکيل سپاه شبانه روز مشغول فعاليت خصوصاً در زمينه خطاطي و تبليغات بود تا اين که به خيل سبزپوشان سپاه پيوست و هنر خويش را در اختيار اين نهاد مقدس و انقلابي قرار داد. پاسدار و هنرمند شهيد، علاوه بر کار در سپاه در کارهاي کشاورزي و خانه نيز بسيار زحمت مي کشيد. وي فردي بسيار خوش اخلاق و مودب بودند و کافي بود يکبار با او باشي تا شيفته اخلاق اسلاميش شوي. بعد از چند بار حضور در عملياتها و مجروح شدن بالاخره روح بلند و آسماني وي در تار و پود خاکيان نگنجيد و در عمليات والفجر 8 (فتح فاو) به آرزوي ديرينه اش که همانا شهادت بود نائل گشت. شهيد الواني در جبهه نيز الگو و نمونه شجاعت و صداقت و اخلاق بودند و همواره رزمندگان را به خودسازي و تهذيب نفس دعوت مي نمودند. همه را به شرکت در نماز جماعت دعوت و سفارش مي کردند از پدر و مادر مهربانم مي خواهم که بنده را حلال نمايند.
دوشنبه 17 خرداد 1395
وصیت نامه و زندگی نامه شهید بهرام اسکندری(237)
بهرام در خانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود و طي تحصيل با توجه به حضور مداوم در پايگاه مقاومت ولي عصر (عج) ايلخچي، عازم مناطق جنگي گرديد. بعد از مدتي حضور به مرخصي آمد و شروع به تبليغ فرهنگ جبهه نمود تا به همراه شهيد اسرافيلي و تربتي براي چندمين بار عازم جبهه شد. او فردي شوخ طبع و بسيار پرنشاط و دوست داشتني بود و با مهر و محبت خاصي با دوستان برخورد مي کرد و لبخند از چهره اش پاک نمي شد. بالاخره روح بلند او در عمليات کربلاي 4 به همراه خيل شهداي غواص لشکر 31 عاشورا به جمع ملکوتيان پيوست. جنازه مطهر وي بعد از سالها غربت در بهمن ماه سال 1378 با تشييع بي نظير اهالي ايلخچي و همسنگران او در مزار شهداي ايلخچي آرام گرفت. بهرام را پدري معنوي و مادري دلسوز پرورش دادند که اين فقط يک بار با حضور در جمع خانواده او قابل لمس است.
شنبه 8 خرداد 1395
زندگی نامه شیهدعبدالصمد اسدزاده (254)
شهیدعبدالصمداسدزاده دریکی ازروستای شهرستان اسکودرسال 48 بدنیاآمداودریک خانواده فقیرروستایی بدنیاآمد.
يکشنبه 19 ارديبهشت 1395
زندگینامه و وصیت نامه پاسدار شهید سید مصطفی ابریشمی (422)
سید مصطفی ابریشمی اسکوئی فرزند سید رفیع ابریشمی در اول آذر ماه سال 1337 در شهرستان اسکو در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. وی از همان آغاز کودکی عشق و علاقه زیادی به مسائل مذهبی داشته و همیشه با به جای آوردن اعمال اسلامی سعی بر جذب کردن افراد به مساجد و جلسات تفسیر قرآن و مذهبی را داشت و از سن کودکی جزو پرچمداران هیئت حسینی سادات اسکو بود بخصوص در ماه محرم و رمضان فعالیت بسزایی داشت و
سه شنبه 7 ارديبهشت 1395
12